Świąteczne filmy ze szczególnie smutnymi momentami - Looper (2023)

Film

Christmas movies with especially sad moments - Looper (1)

vonSteven Tye/8 października 2020 16:03 m.st. ITS T

Gatunek filmów bożonarodzeniowych znany jest z przesłania miłości i rodziny. Te filmy ucieleśniają ducha samych wakacji… a przynajmniej tak myśleliśmy.

Jasne, w święta chodzi o pokój na ziemi i życzliwość dla ludzi, ale jeśli 25 grudnia ma być świątecznym i szczęśliwym dniem, dlaczego tak wiele świątecznych filmów wysyła nas po chusteczki? Filiżanka gorącej czekolady stała się normą podczas oglądania tego gatunku, bez wątpienia, aby odeprzeć lodowaty chłód chwytający nasze serca. Ponury charakter niektórych z tych filmów może wynikać z nacisku święta na jednostkę rodzinną. rodzina jest do bani rodzina jest bałaganem A dramat rodzinny może doprowadzić cię do płaczu.

Może to była naiwność młodości, ale pamiętamy, że nasze ulubione filmy z wakacji były pełne żartów, jingli i szczęśliwych zakończeń. Być może nie zgromadziliśmy wystarczającej ilości udręki, aby w pełni odczuć wpływ najgłębszych chwil. Oto niektóre z nichUlubione filmy świąteczneo których mogłeś zapomnieć, są pełne szczególnie smutnych chwil. Weź chusteczki i załóż Snuggie, bo zaraz mu tu zmarznie.

Święta Bożego Narodzenia oferują przejmujący moment

Christmas movies with especially sad moments - Looper (2)

Większość ludzi prawdopodobnie nie pamięta żadnej smutnej chwili.satyra narodowaFilm. A nawet jeśli tak jest, humor uderza wystarczająco mocno, aby twój system się śmiał.Na pewno dotyczy to świąt Bożego Narodzenia., to niezbędna świąteczna recenzja na najwyższym poziomie. Kreacja Chevy'ego Chase'a przedstawiająca Clarka Griswolda, mężczyznę szaleńczo walczącego o świąteczną radość, jest niesamowicie ujmująca.

Więc tak, prawdopodobnie trudno jest zapamiętać smutne momenty w tej slapstickowej komedii, zwłaszcza gdy Randy Quaid ćwierka w kącie z piwem w ręku w każdej scenie. Ale jedna scena szczególnie przemawia do wszystkich rodziców, którzy ciężko pracują, aby ich dzieci miały wszystkie prezenty, jakich pragną. Kiedy Clark otrzymuje od niego rzekomą świąteczną premię, cała rodzina jest podekscytowana. Clark z dumą otwiera list... i radość znika z jego twarzy. Jest tylko członkiem klubu Jelly of the Month.

Uśmiech Clarka pozostaje, ale widać, że szczęście, które się za nim kryje, blednie. Jest ojcem, który stara się być optymistą dla wszystkich wokół siebie, podczas gdy jego własne pragnienia blakną. Clark wypija kilka filiżanek ajerkoniaku, a cała rodzina patrzy w milczeniu, jak wspina się na swoją mydelniczkę i zaczyna gadać o tym, co myśli o swoim szefie. Jest zabawny, kiedy widzisz go po raz pierwszy. Jednak po wielu latach corocznego oglądania nastrój tej sceny zaczyna słabnąć i czujesz się sfrustrowany tuż obok. Biedny Clark.

Święty Mikołaj sprawi, że uronisz kilka łez

Dla każdego rodzica, który chce wycisnąć dodatkowy rok lub dwa z roku swojego dzieckaŚwięty MikołajDoświadczenie, nie szukaj dalej niż 1994Święty Mikołaj. Film odpowiada na wiele pytań dotyczących tajemniczego dawcy prezentów (od wypaczenia czasu po włamania do domów bez kominów). Widzimy nawet, jak zabawny facet zachowuje jego kształt. Tim Allen gra Świętego Mikołaja i sprawia, że ​​humor płynie, sprawiając, że zapominamy o najciemniejszych chwilach.

Krótko mówiąc, Scott Calvin (Allen) przypadkowo zabija Krisa Kringle i nieumyślnie przestrzega „przepisów Świętego Mikołaja”, przez co zostaje Mikołajem. Jego syn Charlie towarzyszy mu przez większość podróży i jest największym wsparciem Scotta. Nikt inny nie uwierzy Charliemu w cokolwiek wspólnego z tym doświadczeniem, a nawet sam Scott temu zaprzecza. A gdy ciało Scotta zaczyna przekształcać się w Świętego Mikołaja i zaczyna ucieleśniać wszystkie jego atrybuty, matka Charliego martwi się nagłą przemianą. Widząc to jako niezdrową spiralę spadkową, prowadzi kampanię na rzecz cofnięcia praw Scotta do odwiedzin… i odnosi sukces.

Niewinność Charliego i jego wiara w ojca ostatecznie okazują się zgubą Scotta, gdy sędzia zostaje z całą sprawą chłopca. Gdy głos sędziego mówi Scottowi, że nie może już widywać się z synem, widzimy Krisa Kringle, pulchnego i ze złamanym sercem, wychodzącego w mroźną zimową noc. To najniższy punkt filmu, który trzeba poczuć, aby lepiej cieszyć się kuligiem, ale rany, oglądanie boli.

Wszyscy płaczemy, gdy Frosty się topi

Christmas movies with especially sad moments - Looper (4)

Frosty the Snowman to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ikon bożonarodzeniowych w historii. Po raz pierwszy pojawił się w chwytliwym jinglu z lat 50., a następnie w latach 60. zamienił się w wesołą kreskówkę. Wiele radości Frosty'ego leży w jego niewinności i tajemniczej magicznej energii, która wiruje wokół jego bałwankowej czapki. Filiżanka. Jednak większość ludzi nie pamięta kreskówki ze względu na jej łzawe chwile. Może pozostawił tak straszne blizny, że ludzie po prostu je wyłączyli i zapomnieli, że tam są.

Historia kręci się wokół bałwana ulepionego przez dzieci na szkolnym boisku, który ożywia magiczna czapka. Magik, profesor Hinkle, wyrzucił kapelusz, ale kiedy zdaje sobie sprawę, że to naprawdę magia, chce go z powrotem. Resztę historii spędza na próbach odzyskania go, a wszystko to jest zabawą i grami, dopóki jeden ze schematów Hinkle'a nie powiedzie się. Zamyka Frosty'ego w szklarni, a jego dziewczyna Karen musi patrzeć, jak się topi. Masz wrażenie, że oglądasz zabawną animację, dopóki nie niszczysz płaczącej dziewczyny obok kałuży wody.

Jack Frost to prawdziwie tragiczny świąteczny film

Christmas movies with especially sad moments - Looper (5)

Dziadek Mrózjest w rzeczywistości tragiczną historią straty przebraną za głupie wybryki bałwana. Onz Michaelem Keatonemjako główny bohater, początkujący muzyk, który ginie w wypadku samochodowym. Jego duch powraca dzięki miłości jego syna Charliego i magicznej harmonijce ustnej w kształcie bałwana. Do tego momentu jest to szczęśliwe doświadczenie. Jack dostaje drugą szansę na spędzenie czasu z synem, a Charlie odzyskuje ojca. Ale wszystkie figlarne wybryki prowadzą do otrzeźwiającej chwili, która sprawi, że wszyscy pociągną nosem.

Gdy zima dobiega końca, Jack zaczyna się topić. Jego syn desperacko szuka sposobów, by zachować spokój, a męka prowadzi go do rozwiązania problemu z łobuzem Charliego i ponownego spotkania z żoną Jacka. W tych ostatnich chwilach rzeczywistość zostaje ustalona zarówno dla bohaterów, jak i dla widzów. Jack nie może wiecznie być bałwanem i czas się pożegnać. Zewnętrzna strona bałwana topi się, a eteryczna postać Jacka spogląda wstecz. Nie wiemy jak, ale świąteczne filmy potrafią uchwycić szczęście i połączyć je ze złamanym sercem. Zdezorientowane łzy, które płyną w międzyczasieDziadek Mrózzapisze swój najsmutniejszy moment w bankach pamięci twojego dzieciństwa.

Jak Grinch Stole Christmas ukradnie Twoją świąteczną radość

Christmas movies with especially sad moments - Looper (6)

Wersja tej klasycznej opowieści Rona Howarda przedstawiała zrzędliwego Jima Carreya w szczytowej formie i pod mnóstwem protez. Tytan komediowy wstrzykiwał ciągły wybuch energicznej radości, którą stworzyłGrinch: Świąt nie będzietak samo potrzebny jak jego animowany poprzednik. Oglądanie podróży Grincha do samopoznania zdenerwowa nawet najbardziej zrzędliwego przeciwnika świątecznej radości. Jednak zawsze płynny humor maskuje niektóre szczególnie smutne momenty.

Jednym z najlepszych elementów tej wersji historii Dr. Seussa jest tło, w którym Grinch stał się Grinchem. Jest kilka retrospekcji, które tworzą głęboką nienawiść do Bożego Narodzenia, co jest naprawdę zrozumiałe. Każdy, kto ma serce (dowolnej wielkości), miałby pewną pogardę dla świąt po tym, przez co przechodzi biedak. Koledzy z klasy dokuczają Grinchowi z powodu jego wyglądu, a ci łobuzy z dzieciństwa odbierają mu całą radość.

Znajomość tej historii sprawia, że ​​żart wykonany Grinchowi jest jeszcze bardziej bolesny. Cindy Lou, której udaje się przekonać miasto, że jej świąteczną cheerleaderką powinien być Grinch, ponieważ on tego najbardziej potrzebuje. Futrzasty zielony zrzęda jest rzucany na uroczystości i bardzo się z niego cieszymy. The Who świętują i widać, że mu się to podoba. Wszystko idzie świetnie, dopóki burmistrz nie daje mu brzytwy: dźga go w owłosioną twarz. Fala dziecięcego żalu powraca, gdy całe miasto śmieje się z jego futrzanej fasady. Jasne, wahadło humoru w końcu się odwróci, ale to nie czyni tej chwili mniej smutną.

scrooged jest zaskakująco smutny

Christmas movies with especially sad moments - Looper (7)

Rzadko trzeba ocierać łzy, kiedy na ekranie pojawia się Bill Murray. Ten człowiek jest ucieleśnieniem komedii. A w 1988 Murray zagrał główną rolęzłapany,współczesna wersjaklasyka Dickensa świąteczna piosenka. Murray gra dyrektora telewizyjnego Franka Crossa, człowieka tak zaciekłego, że zwalnia człowieka w Wigilię Bożego Narodzenia i zmusza całą ekipę do pracy nad produkcją na żywo aż do Bożego Narodzenia. Scrooge może nie jest postacią w tej historii, ale Murray jest idealnym mężczyzną, którego można wprowadzić do eleganckiego biura w nieskazitelnie nowym garniturze i wręczyć cygaro.

Podczas wizyt dwóch pierwszych duchów (Bożego Narodzenia Przeszłego i Teraźniejszego Bożego Narodzenia) jest zwinny i szybko racjonalizuje każdą sytuację. To wszystko jest bardzo lekko przedstawione, podane z sarkastycznym tonem, do którego zdolny jest tylko Murray. Ale kiedy nawiedza go duch nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, nastrój zmienia się drastycznie. Frank staje się niespokojny i trochę szalony. Niemal w każdej chwili podczas tej wizyty sprawi, że jego serce zacznie szybciej bić. W kwiecie wieku Frank walczy, aby jego własna trumna nie wsunęła się do pieca w celu kremacji. Wszystko to dzieje się, gdy błaga jedyne dwie osoby na jego pogrzebie… które go nie słyszą. To naprawdę jeden z najsmutniejszych momentów w każdym świątecznym filmie.

Klaus to wstrząsający film o Bożym Narodzeniu

Christmas movies with especially sad moments - Looper (8)

Klausto niespodziewany klejnot Netflix, który został wydany w 2019 roku i był nominowany do Oscara za najlepszy film animowany. Zabawna animacja towarzyszy talentom wokalnym Jasona Schwartzmana, J.K Simmonsa i Rashidy Jones. Film świetnie sobie radzi, zagłębiając się w możliwe źródłaTradycja Świętego Mikołajabez zaszczepienia wątpliwości lub mieszania zła rzeczywistości w historię. Wiele dobrych świątecznych chwil może sprawić, że przewrócisz oczami na ekran, aleKlausChwile radości zamulają cię w środku. To prawdopodobnie z powodu tego, jak przygnębiające są smutne momenty w filmie.

KlausPociąga za niezliczone struny sercowe. Gdy zdobywamy więcej informacji na temat samego Klausa, narratorzy mocno pociągają za sznur, który prowadzi do naszych kanalików łzowych. Klaus ma cały pokój pełen zabawek, które sam zrobił i które razem z listonoszem o imieniu Jesper dostarczają dzieciom kawałek po kawałku. Dowiedzieliśmy się, że ma te wszystkie zabawki, ponieważ on i jego żona chcieli mieć dużo dzieci, więc zaczął robić zabawki, aby przygotować się do życia rodzinnego. Oni czekali, a on budował zabawki. A oni dalej czekali. W końcu jego żona zmarła, nie spełniając jego marzeń. Historia Świętego Mikołaja nigdy nie była smutniejsza.

W rzeczywistości miłość jest dość smutna.

Christmas movies with especially sad moments - Looper (9)

Pewien hollywoodzki szaleniec wpadł na diabelski pomysł, aby zmaksymalizować łzy w świątecznych filmach, dzieląc mnóstwo rozdzierających serce historii miłosnych na ponad dwie godziny filmu i zawijając je w ładną taśmę. oczywiście mamy na myśliwłaściwie miłość. Jeśli oglądasz z kimś ten film i ta osoba nie zalewa się łzami choć trochę, odsuń się od niej jak najdalej, bo ta osoba nie ma serca. Jest tu zbyt wiele momentów wyciskających łzy, więc powiedzmy, że torturowany kochanek Andrew Lincolna był szczególnie smutny, ale wciąż zajmuje drugie miejsce. Jest jeszcze jedna postać, której historia całkowicie nas powaliła.

Jedną z wielu opowiadanych historii jest historia Harry'ego i Karen, granych przez dynamiczny duet Alan Rickman i Emma Thompson. Harry pracuje w agencji projektowej, podczas gdy Karen wychowuje dzieci w domu. Przedstawienie Karen przez Thompsona jest uroczo ujmujące pod każdym względem. Kiedy odkrywa naszyjnik w kieszeni płaszcza męża, z podnieceniem zakłada, że ​​to prezent gwiazdkowy dla niej. Nadchodzi poranek i wszyscy radośnie siedzą przy choince i otwierają prezenty. Karen otrzymuje pudełko, ale kiedy je otwiera, nie ma w nim naszyjnika, tylko płytę CD. Uświadomienie sobie, że naszyjnik był dla kogoś innego, przytłacza ją i musi walczyć z reakcją, gdy dzieci stoją u jej boku w świąteczny poranek. Karen spędzi chwilę sama w sypialni i zostawi cię w kałuży. Złamane serce jest namacalne.

Family Stone ma zbyt wiele rodzinnych dramatów

Christmas movies with especially sad moments - Looper (10)

Kamień rodzinnyto emocjonalna podróż w Boże Narodzenie, wyreżyserowana przez niesamowitą obsadę, w skład której wchodzą Sarah Jessica Parker, Rachel McAdams i Diane Keaton. I szczerze mówiąc, jest to film z wieloma smutnymi momentami, tak wieloma, że ​​kilka razy płakaliśmy, aby dowiedzieć się, która scena doprowadziła nas do łez najbardziej.

Może to mieć miejsce, gdy Parker zostaje wyróżniony podczas kolacji po niezręcznym przerwaniu rozmowy lub gdy rozlewa jedzenie w kuchni. Każdy, kto kiedykolwiek czuł się samotny w zatłoczonym domu, z pewnością będzie miał serce w gardle, obserwując te emocje. Lub może to być sposób, w jaki Luke Wilson i Craig T. Nelson rozmawiają o śmierci matki rodziny. Możesz poczuć, jak zimowy chłód wkrada się do Twojego salonu, gdy przytulisz się do trybun.

Ale jedna scena wydaje się bardziej intymna i prawdopodobnie dlatego tak mocno uderza. Diane Keaton, Sybil Stone, przedstawia swojemu synowi, granemu przez Dermota Mulroneya, obrączkę ślubną. Później informuje go, że jej rak powrócił. Następuje chwila szoku i zaprzeczenia, gdy patrzy w dal. Zwykle powściągliwy mężczyzna zamienia się następnie w chłopca ze łzami w oczach, gdy ona podchodzi do swojej matki i przyciąga ją do siebie. Dlaczego nam to robisz z świątecznymi filmami?

To wspaniałe życie jest cudownie pełne łez

Christmas movies with especially sad moments - Looper (11)

Nawet bez tematu świąt,To piękne życieto po prostu wspaniały film. Nie dajcie się zwieść dacie premiery z 1946 roku. Ten film jest bezkompromisowo prawdziwy (oczywiście bez aniołów) i równie dobrze mógłby być łzawym początkiem świątecznego bluesa. Wydaje sięTo piękne życienapisał plan melancholijnego podejścia do gatunku, ze szczęśliwym zakończeniem, które pozwala odetchnąć spokojnie i zdać sobie sprawę, że ledwo oddychałeś między szlochami.

Historia obraca się wokół George'a Baileya, który rozważa samobójstwo, kiedy anioł o imieniu Clarence interweniuje i pokazuje mu, jak wyglądałoby miasto, gdyby nigdy nie istniał. Na początku filmu, w jednej z retrospekcji z życia George'a, jest on chłopcem pracującym w aptece. Jego szef, pan Gower, traci syna na grypę, ale nadal pracuje. Zrozpaczony i pijany aptekarz omyłkowo przygotowuje jakieś tabletki. Na szczęście George widzi błąd i nie wysyła przepisu.

Kiedy pan Gower otrzymuje telefon w sprawie niedostarczonych pigułek, jego okoliczności powodują, że reaguje irracjonalnie. Po pijanemu bije George'a, zanim poznaje prawdę. Gdy aptekarz odkrywa swój błąd i odkrywa, w jaki sposób George mógł uratować komuś życie, pan Gower przyciąga chłopca i przytula go. Oglądanie tego momentu łamie serce. Bandany są standardem podczas oglądania tego klasyka.

Kevin sam w domu oferuje jedną z najsmutniejszych scen świątecznych w historii

Christmas movies with especially sad moments - Looper (12)

Podstawą każdego dzieciństwa jestkilka odsłon klasyka Sam w domu. Uczynił Macaulaya Culkina ikoną kultury i sprawił, że dzieci ponownie zastanowiły się nad bezpieczeństwem domu rodzinnego. Cały ten film to zachwycająca igraszka z marzeniami każdego dziecka o absolutnej wolności. Bez nadzoru rodziców możliwości są nieograniczone. Culkin lubi lody, na jakie ma ochotę, bez pory spania, a nawet szturmuje pokój starszego brata swoim dupkiem. Ale w chwili, gdy jego gorączka cukrowa mija, uświadamia sobie, że w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby go pocałować na dobranoc.

Pod koniec filmu biedny Kevin (Culkin) myśli, że jego życzenie się spełniło i sprawił, że jego rodzina zniknęła. W jego rzeczywistości nie ma żadnej obietnicy, że jego rodzina wróci z zagranicy do domu. Jesteś wymazany. Aby go odzyskać, postanawia poprosić samego Świętego Mikołaja. W końcu Kevin kieruje tę prośbę do palącego papierosy Krisa Kringle'a, który zamiast laski cukrowej daje mu kilka tików. Następnie, w drodze do domu, Kevin widzi przyjęcie bożonarodzeniowe i zatrzymuje się, by popatrzeć na rodzinę cieszącą się swoim towarzystwem. Serce pęka, gdy dziesięcioletni Kevin stoi samotnie na zimnie i patrzy przez okno na świąteczną radość. Moment płaczu sprawia, że ​​nazywamy nasze matki.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Nathanael Baumbach

Last Updated: 18/10/2023

Views: 5827

Rating: 4.4 / 5 (75 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Nathanael Baumbach

Birthday: 1998-12-02

Address: Apt. 829 751 Glover View, West Orlando, IN 22436

Phone: +901025288581

Job: Internal IT Coordinator

Hobby: Gunsmithing, Motor sports, Flying, Skiing, Hooping, Lego building, Ice skating

Introduction: My name is Nathanael Baumbach, I am a fantastic, nice, victorious, brave, healthy, cute, glorious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.